Psychoterapia

Psychoterapia – Poradnia Clue w Łodzi

 

Każdy miewa w życiu trudniejsze momenty, z którymi trudno jest sobie poradzić w pojedynkę. Niekiedy wywołuje je np. kryzys życiowy, utrata bliskiej osoby, zwolnienie pracy, wypadek lub nieumiejętność poradzenia sobie z traumą czy przeszłością. Obniżenie nastroju może wiązać się również z poczuciem, że czegoś nam brakuje, zgubiliśmy gdzieś umiejętność czerpania satysfakcji z życia, nasze relacje z ludźmi stają się coraz bardziej oziębłe. Bywa, że przygnębienie jest na tyle silne, że problematyczne staje się normalne funkcjonowanie. Zdarza się też, iż czujemy się przytłoczeni  zwykłą codziennością albo szukamy zrozumienia dla swoich myśli, emocji i stanów. Właśnie w takich sytuacjach pomóc może psychoterapia, którą przeprowadza się po wcześniejszych konsultacjach z psychologiem, psychoterapeutą lub po przeprowadzeniu diagnozy psychologicznej.

 

Psychoterapia indywidualna, czyli regularne spotkania z psychoterapeutą

 

Po pomoc terapeuty może zgłosić się absolutnie każdy. Psychoterapia jest metodą leczenia dla osób cierpiących min. na depresję, zaburzenia lękowe, fobie, nerwicę, współuzależnienie, a także dla tych, którzy czują się samotni, przeżywają rozwód czy problemy rodzinne. Profesjonalni psychoterapeuci posiadają odpowiednie kwalifikacje uprawniające ich do pracy z ludzką psychiką. Psycholog nie prowadzi psychoterapii. Do tego potrzebne jest ukończenie specjalistycznej minimum 4 letniej, akredytowanej szkoły psychoterapii i uzyskanie certyfikatu psychoterapeuty. Spotkania terapeutyczne zazwyczaj odbywają się regularnie i stanowią pewien proces – pacjent wraz z terapeutą kolejno omawia problem, wyznacza cele, dokonuje podsumowań, analizuje bieżące problemy. Psychoterapia indywidualna  może być krótkoterminowa lub mieć ma charakter długotrwały, a jej postępy zależą od konkretnej sytuacji, stanu i możliwości pacjenta. W sposób symboliczny możemy określić, iż leczącą w psychoterapii jest relacja, która pomaga osiągnąć określone cele.

Jeżeli czujesz, że dotyczy Cię tzw. „choroba duszy”, Twoje życie ogarnia smutek i poczucie bezsensu, pamiętaj, że po pomoc możesz się zgłosić np.: na konsultację terapeutyczną do Poradni Clue w Łodzi i zastanowić się nad podjęciem decyzji o terapii. To doskonały sposób na pokonanie problemów natury psychicznej, odzyskanie wiary w siebie, poprawy jakości swego życia rodzinnego czy zawodowego. W gabinecie czeka na Ciebie zrozumienie i szansa na odzyskanie równowagi.