Terapia par

Terapia dla par – zadbaj o Waszą relację

Kryzys w związku może mieć wiele przyczyn. Choć konflikty i trudne sytuacje są nieuniknione i stanowią naturalny składnik funkcjonowania relacji, czasem partnerom brakuje narzędzi do ich rozwiązania. Warto więc nauczyć się efektywnej komunikacji w relacji, która będzie fundamentem w związku, uczestnicząc w terapii dla par – nie zawsze bowiem partnerom udaje się pokonać kryzys bez pomocy z zewnątrz.

 

Czy terapia dla par to objaw porażki w związku?

 

Zdecydowanie się na uczestnictwo w terapii partnerskiej lub małżeńskiej to tak naprawdę oznaka siły i determinacji w dążeniu do własnego szczęścia. Celem spotkań z psychoterapeutą jest rozwiązanie problemów, przezwyciężenie bieżących trudności, odbudowanie zaufania i znalezienie bezpiecznej przestrzeni w związku dla obu partnerów. Terapia dla par w Łodzi to czas przemyśleń i refleksji nad tym, co się dzieje między partnerami, co warto zmienić, a co wzmocnić, to okazja do rozmowy, wyznaczenia wspólnych celów i pokonania słabości. Podczas spotkań małżonkowie mają okazję jasno określić, co ich w związku nie satysfakcjonuje, i co chcą naprawić. Terapia partnerska to także forma wsparcia w trudnych sytuacjach takich jak strata dziecka, bezpłodność, zdrada, choroba, agresja, uwikłanie w silne relacje z rodzicami, które bywają przyczynami kryzysów w związku.

 

Terapia partnerska – Poradnia Clue w Łodzi

 

Warto podkreślić, że efektywność spotkań z psychoterapeutą zależy od chęci i zaangażowania obydwojga partnerów. Założeniem terapii partnerskiej w Poradni Clue w Łodzi nie jest zmiana jednego partnera, ale wzajemne zrozumienie i nauka rozwiązywania konfliktów w satysfakcjonujący obie strony sposób. Spotkania te dotyczą sytuacji i zachowań, na które wpływ mają obydwie osoby w związku. Długość terapii dla par zależy od indywidualnej sytuacji pacjentów, ich zaangażowania, motywacji, a także skali problemów. Bywa, że małżonkowie uczą się efektywnej komunikacji od podstaw albo dopiero podczas rozmów z psychoterapeutą potrafią sprecyzować, jakie trudności pojawiają się w ich związku, terapia może przebiegać dynamicznie lub wręcz odwrotnie – na pytanie o jej efekty nie ma więc jednoznacznej odpowiedzi. Terapeuci Poradni Clue w Łodzi oferują konsultacje parom znajdującym się na różnym etapie, w pełni dostosowując się do problemów i gotowości pacjentów.