Seksuologia

Poradnia seksuologiczna w Łodzi

 

Seksuologia to dziedzina zajmująca się seksualnością człowieka. Uwzględnia wiele problemów i zaburzeń natury seksualnej o podłożu psychogennym, które w znaczący sposób obniżają jakość życia, samopoczucie i utrudniają relacje. W  naszej poradni w Łodzi przyjmują seksuolodzy-psycholodzy zajmujący się leczeniem zaburzeń czy trudności natury seksualnej o podłożu psychogennym. Z poradnictwa psychologa-seksuologa skorzystać mogą pacjenci borykający się m.in z anorgazmią, przedwczesnym wytryskiem, zaburzeniami erekcji, uzależnieniami od pornografii czy masturbacji, fetyszami i/lub trudnościami seksualnymi w parze. Jest to również odpowiednia forma wsparcia dla osób transpłciowych i interseksualnych. Psycholog-seksuolog wesprze także pacjentów, którzy chcą poprawić jakość życia seksualnego i zmienić sposób przeżywania własnej seksualności, a także tych, którzy nie akceptują swych fantazji seksualnych.

 

Seksuologia – jak wygląda konsultacja?

 

Konsultacja z zakresu seksuologii opiera się na rozmowie z psychologiem wyspecjalizowanym w naukach seksuologicznych. Psycholog-seksuolog zadaje pacjentowi szereg pytań związanych z fizycznością, zdrowiem, doświadczeniami seksualnymi, przekonaniami, relacjami w parze – wszystko po to, by jak najlepiej zrozumieć problem i poznać sytuację. Sfera seksualna człowieka jest bardzo złożona – wpływają na nią nie tylko czynniki natury psychicznej, lecz także biologicznej. Stąd też na pierwszej sesji w naszej poradni seksuologicznej w Łodzi po zebraniu wywiadu i dokonaniu wstępnej diagnozy może pojawić się wskazanie do  konsultacji między innymi u lekarza seksuologa lub urologa, jeśli istnieje podejrzenie, iż sprawa może mieć podłoże medyczne.  Jeśli okaże się, że sytuacja pacjenta wymaga pracy psychologicznej, to właśnie seksuolog-psycholog będzie odpowiednim specjalistą do prowadzenia pacjenta w procesie terapii.  Poradnictwo seksuologiczne w zależności od indywidualnych potrzeb może mieć formę jednorazowego spotkania lub być wstępem do zaplanowania dłuższej pracy z pacjentem.

Jeśli czujesz, że masz problemy ze swoją seksualnością, możesz zgłosić się do naszej poradni seksuologicznej w Łodzi – doświadczeni specjaliści w sposób rzetelny i komfortowy dokonują diagnozy i prowadzą terapię, której celem jest odzyskanie satysfakcja z życia intymnego.