Psycholog, seksuolog
Studia psychologiczne ukończyłam na Uniwersytecie SWPS w Warszawie na specjalności psychologia kliniczna i zdrowia. Ponadto ukończyłam studia podyplomowe z zakresu Seksuologii Klinicznej i Sądowej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Obecnie jestem w trakcie akredytowanego przez Polskie Towarzystwo Terapii Poznawczo-Behawioralnej czteroletniego szkolenia psychoterapeutycznego CBT w Instytucie Poznawczym.
Posiadam kwalifikacje niezbędne do prowadzenia Treningu Umiejętności Społecznych zgodnych z założeniami Goldsteina.
Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej. Cały czas angażuję się w stronę poszerzania swoich kompetencji uczestnicząc w wszelkiego rodzaju warsztatach, konferencjach i kursach, a także poddając swoją pracę regularnej superwizji.
Prowadzę wsparcie psychologiczne i terapię dla osób dorosłych i młodzieży zmagających się m.in., z lękami, obniżonym nastrojem, problemami somatycznymi, osobowościowymi, a także trudnościami w sferze seksualnej. Wspieram dzieci przeżywające trudności z powodu rozwodu rodziców czy żałobę po śmierci bliskich.
Współpracuję także z parami zmagającymi się z tematem zdrady, utrudnionej komunikacji czy pożycia seksualnego.
Pracuję z osobami LGBTQIA i osobami chorującymi na niepłodność.
Obok prowadzenia terapii zajmuję się diagnostyką psychologiczną (m.in. diagnozą osobowości kwestionariuszem MMPI-2).
W razie potrzeby wystawiam opinię o gotowości do rodzicielstwa nie-genetycznego niezbędną przy korzystaniu z procedury in vitro z dawstwem gamet lub zarodków.
W obszarze moich zainteresowań znajduje się:
– terapia seksuologiczna,
– edukacja seksualna,
– psychoedukacja dla osób z diagnozą niepłodności
– wsparcie psychologiczne osób zmagających się z problemami związanymi z prokreacją, w których skład wchodzi problem niepłodności, poronienia, w konsekwencji doświadczana trauma, a także trudności emocjonalne wiążące się z korzystaniem z technik wspomaganego rozrodu (m.in. procedury in vitro), ciążą oraz porodem.
W pracy z drugim człowiekiem duży nacisk kładę na elementy psychoedukacji, która ma na celu lepsze zrozumienie pojawiającego się problemu.
Prowadząc terapię opieram się o klasyczne techniki terapii poznawczo- behawioralnej dodatkowo wykorzystując porozumienie bez przemocy, techniki dialogu motywującego, mindfulness i elementy terapii schematu oraz terapii trzeciej fali (DBT, ACT).
W swojej pracy kieruję się założeniem, które wyznaje Irvin David Yalom ,,Najważniejsza w terapii jest relacja, to ona uzdrawia”. Relacja terapeutyczna jest dla mnie podstawowym elementem każdej terapii, ponieważ jako jeden z najcenniejszych czynników leczących pozwala w pełni skupić się na drugim człowieku poznając to co dla niego najważniejsze, odkrywając jego zasoby i siłę. Dzięki sile relacji terapeutycznej wprowadzam do gabinetu atmosferę zrozumienia, zaufania, poczucia bezpieczeństwa, szacunku dla człowieka i jego codzienności.
Swoje doświadczenie zawodowe zbierałam pracując przez kilka lat w prywatnych poradniach psychologiczno – pedagogicznych z osobami z zaburzeniami rozwoju, ta ścieżka umożliwiła mi empatyczne zrozumienie doświadczanych trudności oraz potrzeb drugiego człowieka. Posiadam kilkuletnie doświadczenie we wsparciu psychologicznym i terapii psychologicznej osób w kryzysach emocjonalnych i życiowych, zmagającymi się m.in., z obniżonym nastrojem, brakiem samooceny, nadmiernym stresem czy doświadczonymi trudnościami w sferze seksualnej.